beauty-salon-customer-getting-trigger-point-massag-2022-01-19-00-19-06-utc (1) (1)

Prečo je masáž prospešná pre človeka 

Masáž môže mať mnoho pozitívnych účinkov na fyzické aj mentálne zdravie človeka. Môže pomôcť zmierniť napätie a bolesti svalov a kĺbov, zlepšiť krvný obeh a lymfatický odtok, zvýšiť pohyblivosť kĺbov a zmierniť únavu a stres. Masáž môže tiež pomôcť zlepšiť kvalitu spánku, zvýšiť imunitu a zmierniť príznaky depresie a úzkosti. V niektorých prípadoch môže masáž dokonca pomôcť zmierniť príznaky chorôb, ako je artritída alebo astma

Čo je to masáž ?

Masáž je terapia, pri ktorej sa používajú rôzne techniky na hladenie, tlak, húpanie alebo hladenie svalov a tkanív na tele. Cieľom masáže je zmierniť napätie a bolesti, zlepšiť krvný obeh a lymfatický odtok, zlepšiť pohyblivosť kĺbov a zmierniť únavu a stres. Masáž sa môže vykonávať rukami alebo pomocou prístrojov, ako sú napríklad guľôčky alebo valčeky. Existuje mnoho rôznych typov masáží, vrátane klasickej masáže, aromaterapie, reflexológie a ďalších.

Masáž ma viacero prospešných vlástnosti

Masáž Zemplínska šírava

V Thermalparku šírava vykonávajú nie len klasické masáže, ale aj masáž lávovými kameňmi. Môžete vyskúšať masáž chrbta, nôh, ich kombináciu ale aj masáž celého tela. Po masáži môžete napr. zrelaxovať vo wellness zóne, alebo si oddýchnuť v geotermálnej vode, ktorá má takmer identické zloženie ako voda z neďalekých Sobraneckých kúpeľov.

Prospešnosť masáže

Zmiernenie napätia a bolesti

Masáž môže pomôcť zmierniť napätie a bolesti svalov a kĺbov.

Zlepšenie krvného obehu

Môže zlepšiť krvný obeh a lymfatický odtok, čím môže prispieť k lepšiemu zdraviu pokožky a tkanív.

Zlepšenie únavy a stresu

Pomáha pri pohyblivosti kĺbov a zmierňuje únavu.

Zlepšuje imunitu

Môže pomôcť zlepšiť kvalitu spánku a zvýšiť imunitu.

Zmiernenie depresie

Môže tiež prispieť k zmierneniu príznakov depresie a úzkosti a v niektorých prípadoch dokonca pomôcť zmierniť príznaky chorôb, ako je artritída alebo astma.

Comments are closed.