Zemplínska šírava

Slovenské more

Súčasnosť zemplínskej šíravy

Súčasnosť

Zemplínska šírava dostáva postupne „NOVÚ TVÁR“.  Na jej brehoch vyrástol rezort, ktorý spája súčasnosť s minulosťou. Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT**** poskytuje služby najvyššej úrovne. Využívaním vysokomineralizovanej geotermálnej vody, starej 10 tis. rokov, ktorú už dávno využívali naši predkovia na liečebné účely, spája minulosť so súčasnosťou.  Celá lokalita Medvedia Hora, kde je rezort situovaný, prešla výraznou premenou a obnovou.  Aj ďalšie strediská sa postupne revitalizujú. V rámci služieb poskytovaných na vode, vyniká stredisko Hôrka – Slnenčný Lúč.  Od mája do septembra je možné z tunajšieho prístavu vyskúšať plavbu výletnou vyhliadkovou loďou. Zároveň je tu možnosť prenajať si menšie plavidlá a zažiť atmosféru „námorníka“ na voľnej vodnej ploche.

Zemplínska šírava je dovolenková destinácia, ktorá sa postupne mení z letnej dovolenkovej detinácie na celoročnú.  Služby vo Wellness-e a SPA, ktoré sú poskytované v teritóriu, patria k veľmi atraktívnym a k najlepšie hodoteným v rámci Európy.

Lokality

MedvediaHora

Medvedia hora

V stredisku Medvedia hora na Zemplínskej Šírave, hned pri vode, je aj Thermalpark Šírava, veľmi blízko je Europenzion Salaš. Zemplínska Šírava poskytuje priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy, pešiu turistiku, cykloturistiku ale aj rybolov. Bohatá ponuka kultúrneho leta - prírodný amfiteáter, jachting, windsurfing, vodné lyžovanie, vodné skútre, tenisové kurty, ihriská plážového volejbalu, minifutbalu, minigolfu a iné.